1 בינו׳ 2010

הזמנה לטיול בעיר

שנה אזרחית חדשה היא הזדמנות טובה להתחיל במשימות חדשות.

אני אוהב לטייל בעיר, כל עיר שהיא. כבודו של הטבע במקומו מונח, אולם אני מוצא עניין גדול יותר בעשייה האנושית, הבונה, נדבך על נדבך, את המרקם המסועף של היישוב העירוני.

אינני בררן. אין לי העדפה מיוחדת לעיר גדולה על פני עיר קטנה, וגם ביישובים קטנים שלא זכו למעמד המנהלי של עיר אני מוצא שפע של נושאים מעניינים לעסוק בהם.

אני מוצא עניין מיוחד בערים וביישובים בעלי היסטוריה עשירה, ולו מהסיבה הפשוטה שהשנים הרבות הטביעו את רישומן על מקום היישוב, והפכו אותו למורכב ומרתק יותר בעיני.
 
במהלך השנים הרבות בהן אני עוסק בנושא צברתי מידע רב, שמן הראוי לדעתי לשתף בו את הקוראים שיש להם עניין בנושא. נעזרתי רבות לאורך הדרך במידע שצברו אחרים, ואני רואה חובה לעצמי להחזיר באותה מטבע.

המידע והתמונות שיופיעו באתר מיועדים לשימושם של כל אוהבי ידיעת ארץ ישראל ותולדותיה. עד כמה שהדברים תלויים בי לא חלה כל הגבלה על השימוש במידע זה. הקוראים המעוניינים בכך רשאים לשכפל את המידע ולעשות בו שימוש כאוות נפשם. כל שאני מבקש הוא לציין בצמוד לתמונה או למאמר הפניה אל הרשומה בבלוג ממנה נלקחו הדברים, על מנת להפיץ ברבים את הידיעה על דבר קיומו.

"אל יתהלל חוגר כמפתח" נאמר בתנ"ך (מלכים א, כ, יא), ואמון על כלל זה אין בכוונתי להצהיר הצהרות גבוהות ולהתחייב על היקף כזה או אחר של פרסום. אני מקווה שאצליח להתמיד ולעדכן את האתר לעיתים מזומנות, ולהפוך אותו עם הזמן לאתר מעניין ומועיל.

באתר זה בכוונתי לפרסם ידיעות קצרות על אתרים בארץ, לרכז סיפורים הקשורים לתולדות אותם אתרים, ולהציע, עם הזמן, מסלולי סיור קצרים ביישובי ישראל.

אשמח לכל שאלה או תגובה שתאפשר לי לכוון את תכני האתר לטעמם של הקוראים.